Aktualności

11
Maj
2016

Fraikin dostarcza 18 sztuk pojazdów CNG w Madrycie

Fraikin oddało do użytku operatorowi komunikacji miejskiej EMT (Empresa Municipal de Transportes) w Madrycie 18 sztuk podnośników koszowych!

4
Maj
2016

GAS Show 2016 – Fraikin wspólnie z PGING na rynku CNG

W dniach 8-9 kwietnia na stoisku PGNiG w ramach targów Gas Show 2016 w Warszawie Fraikin prezentowało pełną ofertę dzierżawy pojazdów CNG z możliwością dostawy dedykowanej dla floty klienta stacji tankowania CNG.

24
Luty
2016

2015 r. Solaris sprzedało 157 autobusów napędzanych CNG!

Polska firma Solaris Bus & Coach, jeden z największych producentów pojazdów dla komunikacji miejskiej w Europie, sprzedał w 2015 r. 157 zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) autobusów miejskich.

23
Luty
2016

Fraikin rozpoczął współpracę biznesowa z Shell Polska

Od początku lutego, w ramach strategii rozwoju Fraikin Polska rozpoczęto współpracę biznesową z Shell Polska.

28
Styczeń
2016

Ciągnik siodłowy na gaz ziemny z certyfikatem ADR

Scania jako pierwszy producent samochodów ciężarowych w Europie zaprezentowała na rynek holenderski ciągnik siodłowy na skroplony gaz ziemny (LNG) z certyfikatem ADR.

15
Styczeń
2016

Iveco dostarczyła już ponad 1 000 pojazdów CNG we Francji

Przed końcem listopada 2015 roku, Iveco, marka użytkowych pojazdów firmy CNH Industrial N.V., dostarczyła 1 000. pojazd zasilany gazem ziemnym CNG we Francji.

16
Grudzień
2015

Nowa stacja Stacja LNG/CNG w Śremie (woj. śląskie)!

W dniu 10 grudnia została oficjalnie przekazana do użytkowania pierwsza w Polsce i Europie Środkowej stacja LNG/CNG dla tankowania pojazdów ciężarowych.

8
Grudzień
2015

Transport publiczny w Europie odwraca się od diesla!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym transportu publicznego w 70 największych europejskich miastach.

19
Listopad
2015

Nowy Eurocargo również na CNG!

IVECO oferuje nowego Eurocargo także w wersji przystosowanej do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG).

17
Listopad
2015

Współpraca liderów rynku w obszarze CNG

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o. o. oraz firma Fraikin zawarły porozumienie w zakresie współpracy.

12
Listopad
2015

Fraikin wspólnie z PGNiG OD na Targach Pol Eco System!

Fraikin Polska w ramach współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny zaprezentowało na Międzynarodowych Targach Technologii i Produktów dla Zrównoważonego rozwoju i Usług Komunalnych – POLECO

21
Wrzesień
2015

Stacja tankowania gazu w Częstochowie da miliony oszczędności!

15 milionów złotych zaoszczędzi na paliwie do 40 autobusów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie.

9
Wrzesień
2015

Dystrybucyjne pojazdy na CNG mogą jeździć bez tachografu!

Pojazdy na gaz ziemny (CNG) o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5t w promieniu do 100km od bazy nie muszą prowadzić ewidencji czasu pracy kierowcy.

30
Sierpień
2015

CNG rozwiązaniem na wzrost emisji cząstek stałych w Europie!

Polska jest jednym z kilkunastu krajów, w stosunku do których Komisja Europejska uruchomiła procedurę wyjaśnienia braku skutecznych działań ograniczających zanieczyszczenia atmosfery cząstkami stałymi.

29
Lipiec
2015

Fraikin oficjalnym partnerem logistycznym 72. Tour de Pologne!

Fraikin zostało oficjalnym partnerem logistycznym 72. Tour de Pologne!

17
Czerwiec
2015

Fraikin wraz z Fiat Professional obecni na Pikniku Rodzinnym SPC w Warszawie

Partnerzy biznesowi SPC, pracownicy, wyjątkowi goście oraz mnóstwo atrakcji – tak było podczas XIII edycji „Pikniku Rodzinnego”, który w dniu 13 czerwca odbył się na terenie zakładu piekarniczego w Warszawie.

18
Maj
2015

Targi Stacji Paliw w Warszawie – Galeria

W Strefie Metanu na Targach „Stacji Paliw” 2015, znalazła się oferta na nowoczesne i kompaktowe stacje CNG dla użytkowników i flot pojazdów.

18
Maj
2015

Koncerny samochodowe inwestują w pojazdy CNG

Koncerny samochodowe inwestują w pojazdy CNG. Potwierdzeniem tego trendu jest najnowsza propozycja Renault Trucks D Wide CNG.

14
Maj
2015

Strefa Metanu na Targach Stacji Paliw w Warszawie

W Warszawie trwają Targi Stacja Paliw 2015. W ramach wydarzenia powstała Strefa Metanu, gdzie prezentowane są paliwa CNG i LNG.

30
Kwiecień
2015

Carrefour we Francji kupi ciężarówki na biometan!

Carrefour poinformował, że zamierza wprowadzić do floty zaopatrującej sklepy 200 ciężarówek zasilanych biometanem. Będą one realizować dostawy do sklepów w głównych obszarach miejskich Francji. Więcej informacji na portalu gazeo.pl

20
Kwiecień
2015

Uwolnienie cen gazu ziemnego już przynosi niższe ceny!

Rabaty będą związane z cenami gazu na Towarowej Giełdzie Energii, czyli w rzeczywistości będą podążać za trendami rynkowymi. To dla hurtowych odbiorców PGNiG duża korzyść. Choć od 1 maja, po wejściu w życie nowych taryf zatwierdzonych przez prezesa URE, gaz wysokometanowy dla odbiorców hurtowych potanieje o 7,1 proc., a gaz zaazotowany o 3,2 proc., to program rabatowy oznacza jeszcze większą zniżkę. Obecne ceny gazu […]

3
Kwiecień
2015

Rozkwit czeskiego rynku CNG! (NGVA)

Czeski rynek pojazdów zasilanych CNG rośnie bardzo dynamicznie.

Tylko w 2014 roku przybyło 2 000 pojazdów CNG i zgodnie z informacjami publikowanymi przez Czeskie Stowarzyszenie Gazowe (ČPS) łączny park przekroczył 8 500 jednostek na 5 milionów wszystkich samochodów i autobusów.

27
Marzec
2015

Fraikin Słowacja wynajęła pierwsze pojazdy napędzane CNG!

W marcu 2015 Fraikin Słowacja przekazała słowackiemu liderowi rynku oponiarskiego 2 nowe 6,5 tonowe Iveco Daily napędzane gazem CNG (sprężony gaz ziemny).

23
Marzec
2015

Polska gazem stoi? 5 rzeczy, które warto wiedzieć! (TVN24.pl)

Państwowy Instytut Geologiczny zaprezentował najnowszy raport, z którego wynika, że w polskich piaskowcach może być nawet 150 mld metrów sześciennych gazu

20
Luty
2015

Pojazdy oraz stacje tankowania w jednej, stałej racie wynajmu!

Wynajem floty CNG to wybór odpowiedniego dla firmy rozwiązania z szerokiej gamy dostępnych pojazdów, niższe koszty eksploatacji oraz budowa ekologicznego wizerunku firmy ze względu na niską emisję szkodliwych substancji w spalinach.

13
Luty
2015

Fraikin rozpoczyna rewolucję w transporcie w oparciu o technologię CNG!

Fraikin Polska wprowadza do swojej oferty wynajem pojazdów dostawczych i ciężarowych napędzanych CNG (ang. Compressed Natural Gas).

3
Luty
2015

Mała flota CNG tankowana w firmie

Właściciele flot pojazdów coraz chętniej inwestują w infrastrukturę do tankowania CNG tak, aby być samowystarczalnym w zakresie dostępu do tego paliwa.

2
Luty
2015

Samochody CNG

Rynek sprzedaży samochodów napędzanych metanem w skali całej Europy ma na tyle pokaźne rozmiary, że coraz więcej producentów żywo się nim interesuje.

20
Styczeń
2015

IVECO CNG/LNG 40 ton – ekologia może się opłacać

Rozwój napędów alternatywnych jest ważną kwestią również w branży transportowej. Duże zainteresowanie paliwami gazowymi wykazują m.in. samorządy lokalne miast i gmin.

2
Styczeń
2015

Wynajem ciągników siodłowych CNG – Fraikin na czeskim rynku

W marcu 2014r. Fraikin dostarczyło na czeski rynek 5 ciągników siodłowych Iveco Stralis zasilanych CNG (sprężony gaz ziemny) o mocy 330KM.Do góry