Aktualności

Współpraca liderów rynku w obszarze CNG

logotyp-pgnig-obrot-detaliczny(1)PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o. o. oraz firma Fraikin zawarły porozumienie w zakresie współpracy. PGNiG Obrót Detaliczny udostępni, na specjalnych warunkach, sieć stacji CNG dla klientów flotowych partnera, który zamierza dostarczać w wynajmie pojazdy CNG w nowych projektach.

Klienci Fraikin, decydujący się na wynajem pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym, otrzymają jednolite warunki zakupu paliwa CNG na stacjach PGNiG Obrót Detaliczny. Porozumienie gwarantuje zarówno korzyści cenowe, jak i udogodnienia rozliczania płatności z tytułu zakupu paliwa. Dodatkowo PGNiG Obrót Detaliczny obejmie swoją ofertą dostawy sprężonego gazu ziemnego w sytuacji zainteresowania klientów budową indywidualnych stacji tankowania.

– Współpraca ze spółką Fraikin doskonale wpisuje się w realizowane przez PGNiG Obrót Detaliczny działania zmierzające do większego upowszechnienia stosowania paliw CNG w lokalnym i międzymiastowym transporcie nisko tonażowym – mówi Jacek Nowakowski – kierownik Działu Rozwoju i Sprzedaży CNG/LNG w PGNiG Obrót Detaliczny – Dzięki potencjałowi obu firm, krajowy rynek gazu ziemnego z przeznaczeniem do silników spalinowych zyskał nową szansę na rozwój – dodaje Jacek Nowakowski.

Strony porozumienia zobowiązały się także do wspólnego promowania niskoemisyjnego paliwa CNG, czego pierwszym przykładem było wspólne stoisko branżowe w ramach październikowych Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych – Pol-Eco-System w Poznaniu, na których PGNiG Obrót Detaliczny prezentował połączoną ofertę wraz z firmą Fraikin Polska.

Znaczenie Porozumienia dla rozwoju rynku CNG w Polsce obrazuje fakt, że PGNiG Obrót Detaliczny dysponuje największą siecią sprzedaży CNG w kraju, a Fraikin udostępnia w Polsce flotę ponad 3 tys. samochodów użytkowych do wynajmu.

Zrzut ekranu 2015-11-17 o 13.24.39

Do góry